E-Meqan | Paylaşımda Bir Numara
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAramaLatest imagesToplistE-DESTEKKayıt OlGiriş yap
ÖSYM 2009-YÖS: Kılavuz ve Başvuru Bilgileri Icon_participateModeratör Alımları Başlamıştır Gitmek İçin Tıkla
ÖSYM 2009-YÖS: Kılavuz ve Başvuru Bilgileri Icon_participateTr.cx Uzantılı Adresimize Gitmek İçinTıkla

ÖSYM 2009-YÖS: Kılavuz ve Başvuru Bilgileri

YazarMesaj
ßyMurat
Yönetici
Yönetici
ßyMurat

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 230
Rep Gücü Rep Gücü : 753
Rep Rep : 0
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 21/11/09
Yaş Yaş : 34
Nerden Nerden : Mersin
Cinsiyet Cinsiyet : Erkek

Cüzdan
Odun Odun: Sınırsız
Para Para: Sınırsız

ÖSYM 2009-YÖS: Kılavuz ve Başvuru Bilgileri Empty
MesajKonu: ÖSYM 2009-YÖS: Kılavuz ve Başvuru Bilgileri   ÖSYM 2009-YÖS: Kılavuz ve Başvuru Bilgileri Icon_minitimeÇarş. Ocak 13, 2010 9:53 pm

ÖSYM 2009-YÖS: Kılavuz ve Başvuru Bilgilerini yayımladı

TÜRKİYE’DEKİ YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARINDA ÖĞRENİM GÖRMEK İÇİN YAPILACAK OLAN

YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİ SINAVINA (YÖS) GİRMEK İSTEYEN ADAYLARIN DİKKATİNE

Please click here to reach the English version of this document.

Türkiye’deki yükseköğretim kurumlarında okumak isteyen yabancı uyruklu öğrencilerin girecekleri ve sonuçlarını bu kurumlara kabul için başvururken kullanabilecekleri Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı (YÖS) Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 12 Nisan 2009 tarihinde yapılacaktır. YÖS sonuçları yalnız lisans düzeyinde öğrenim görmek isteyen öğrenciler içindir.

Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavına başvuracakların;

(a) yabancı uyruklu (hiçbir devletin uyruğunda olmayanlar ve mülteciler dahil) olmaları,

(b) Türk liselerinin veya Türk liselerine denk bir okulun son sınıfında olmaları ya da böyle bir okuldan mezun durumda bulunmaları,

(c) tercih etmek istedikleri yükseköğretim kurumlarınca belirlenen kayıt koşullarını taşımaları

gerekir.

Sınava başvurular, 2 – 20 Şubat 2009 tarihleri arasında internet aracılığıyla yapılacaktır.

Sınava katılmak isteyen adaylar, 2009-YÖS Kılavuzu ile Aday Bilgi Formundan oluşan başvuru evrakını, başvuru süresi içinde ÖSYM’nin web sayfasından edinebileceklerdir. Kılavuz basımı ve dağıtımı yapılmayacaktır.

Sınav ve başvuruların nasıl yapılacağına ait ayrıntılı bilgi 2009-YÖS Kılavuzundan edinilebilir.

Türk Cumhuriyetleri ile Türk ve Akraba Topluluklarının yaşadığı bölgelerden Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesinde öğrenim görecek öğrencilerin seçiminde de YÖS sonuçları kullanılacaktır. Bu sınavın Temel Öğrenme Becerileri Testinden en az 40 standart puan alanlar, üniversitenin [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] internet adresinden başvuruda bulunabileceklerdir.

Kamuoyuna duyurulur
https://e-meqan.ace.st

ÖSYM 2009-YÖS: Kılavuz ve Başvuru Bilgileri
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» POLİS KOLEJİ BAŞVURU ŞARTLARI
» Machinarium [ 2009 ]
» Polis Akademisi 2009
» 2009 Polis Koleji Sonuçları
» Polis Akademisi 2009 Mezuniyet